AVX Corporation SR892A330GARTR1
SR892A330GARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR892A330GARTR1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR892A330GARTR1.pdf
Availability of SR892A330GARTR1
QUANTITY
SR892A330GARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR892A330GARTR1
Internal Part NumberEIS-SR892A330GARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.215" L x 0.125" W (5.46mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR892A330GARTR1
Related LinksSR892A3, SR892A330GARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR892A330GARTR1 Details Description
Related parts for SR892A330GARTR1
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP 2.50V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 125V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SC75 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT SKT datasheet.pdf