Bel Fuse Inc. SRAH-10J1500
SRAH-10J1500 picture photo
Mfg. Part Number
SRAH-10J1500
Brief Description
CONV DC/DC 10A 2.5V 1.5V SMD
Datasheet Download
SRAH-10J1500.pdf
Availability of SRAH-10J1500
QUANTITY
SRAH-10J1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SRAH-10J1500
Internal Part NumberEIS-SRAH-10J1500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesxRAH-10J
PackagingTube
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.25V
Voltage - Input (Max)2.75V
Voltage - Output 11.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series15W
Package / Case7-SMD Module
Size / Dimension0.78" L x 0.70" W x 0.32" H (19.8mm x 17.8mm x 8.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max15W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRAH-10J1500
Related LinksSRAH-1, SRAH-10J1500 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SRAH-10J1500 Details Description
Related parts for SRAH-10J1500
IC CODEC VIDEO 10BIT 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR NO HORIZ SMD 5V datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 15POS STD datasheet.pdf
SWITCH HEAD ASSY FOR 151ML2 datasheet.pdf
2.0 WTW PANEL MOUNT WAFER ASSY datasheet.pdf
4X PLUG-(4) SRL ATA CRSS OVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 1A datasheet.pdf
RES 666.67K OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 4A 11 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf