JAE Electronics SRCB2A21-26P-TH-N1
SRCB2A21-26P-TH-N1 picture photo
Mfg. Part Number
SRCB2A21-26P-TH-N1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN INLINE PLUG 26POS W/PIN
Datasheet Download
SRCB2A21-26P-TH-N1.pdf
Availability of SRCB2A21-26P-TH-N1
QUANTITY
SRCB2A21-26P-TH-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SRCB2A21-26P-TH-N1
Internal Part NumberEIS-SRCB2A21-26P-TH-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesSRCB
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRCB2A21-26P-TH-N1
Related LinksSRCB2A21-, SRCB2A21-26P-TH-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
SRCB2A21-26P-TH-N1 Details Description
Related parts for SRCB2A21-26P-TH-N1
CORD COIL SGL END 4-4 BLACK 7' datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf