Bourns Inc. SRN3015-220M
SRN3015-220M picture photo
Mfg. Part Number
SRN3015-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 600MA 622 MOHM
Datasheet Download
SRN3015-220M.pdf
Availability of SRN3015-220M
QUANTITY
SRN3015-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of SRN3015-220M
Internal Part NumberEIS-SRN3015-220M
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation580mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)622 mOhm Max
Q @ Freq17 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant28MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRN3015-220M
Related LinksSRN301, SRN3015-220M Datasheet, Bourns Inc. Distributor
SRN3015-220M Details Description
Related parts for SRN3015-220M
STEPPER MOTOR 12VDC 7.5DEG UNI datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC WIRELESS AUDIO LINK UCSP5OL3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
UV-SCE-3/16-2.0-S1-4 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf