Bivar, Inc. SRS-4-15MM
SRS-4-15MM picture photo
Mfg. Part Number
SRS-4-15MM
Brief Description
ROUND SPACER M3 PVC 15MM
Datasheet Download
SRS-4-15MM.pdf
Availability of SRS-4-15MM
QUANTITY
SRS-4-15MM Order Process
Ship out your order
Specifications of SRS-4-15MM
Internal Part NumberEIS-SRS-4-15MM
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside0.113" (2.87mm)
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4"
Between Board Height0.591" (15.00mm)
Length - Overall0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRS-4-15MM
Related LinksSRS-4, SRS-4-15MM Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SRS-4-15MM Details Description
Related parts for SRS-4-15MM
FIXED IND 100UH 9.8A 25 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.3A 8TDFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 6PVH 4COL datasheet.pdf
CONN HDR 96POS W/POST SMD datasheet.pdf