Cinch Connectivity Solutions SS-51000-004
SS-51000-004 picture photo
Mfg. Part Number
SS-51000-004
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Wiring Blocks - Accessories
Brief Description
CONN PUNCHDOWN BLOCK COLOR CODED
Datasheet Download
SS-51000-004.pdf
Availability of SS-51000-004
QUANTITY
SS-51000-004 Order Process
Ship out your order
Specifications of SS-51000-004
Internal Part NumberEIS-SS-51000-004
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Connectors Labeling/Logo 10/Dec/2014
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Wiring Blocks - Accessories
Series-
PackagingBulk
Accessory TypePunchdown Block
ColorWhite, Color Coded
Mounting TypeThrough Hole
Housing MaterialThermoplastic
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS-51000-004
Related LinksSS-510, SS-51000-004 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
SS-51000-004 Details Description
Related parts for SS-51000-004
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN DUAL PLUG 22CKT BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
HDR 50POS RA 2MM datasheet.pdf