KEMET SS26V-R120220
SS26V-R120220 picture photo
Mfg. Part Number
SS26V-R120220
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
LINE FILTER 22MH 1.2 IDC SS COIL
Datasheet Download
SS26V-R120220.pdf
Availability of SS26V-R120220
QUANTITY
SS26V-R120220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SS26V-R120220
Internal Part NumberEIS-SS26V-R120220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAC Line Filters
PCN Design/Specification4MC of SS Coil Series 26/Mar/2014
Standard Package350
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesSS
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance22mH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.024" L x 0.807" W (26.00mm x 20.50mm)
Height (Max)1.240" (31.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS26V-R120220
Related LinksSS26V-, SS26V-R120220 Datasheet, KEMET Distributor
SS26V-R120220 Details Description
Related parts for SS26V-R120220
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V ROLLER LEVER datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
IC REG BCK 2.7V 0.5A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD BT + BLE HCI W/ANTENNA datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 600MA 1.18 OHM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 85MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 52POS TIN datasheet.pdf