Cinch Connectivity Solutions SS64100-032F
SS64100-032F picture photo
Mfg. Part Number
SS64100-032F
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Jacks
Brief Description
CONN MOD JACK
Datasheet Download
SS64100-032F.pdf
Availability of SS64100-032F
QUANTITY
SS64100-032F Order Process
Ship out your order
Specifications of SS64100-032F
Internal Part NumberEIS-SS64100-032F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationPlug RoHS Compliance
PCN Design/SpecificationMultiple Connectors Labeling/Logo 10/Dec/2014
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
Series64
PackagingBulk
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts-
Number of Ports-
Number of Rows-
Mounting Type-
Orientation-
Termination-
Shielding-
Ratings-
Features-
LED Color-
Ingress Protection-
Tab DirectionDown
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS64100-032F
Related LinksSS6410, SS64100-032F Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
SS64100-032F Details Description
Related parts for SS64100-032F
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 1.1V 8MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf
KJB 29C 29#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CONN 32POS MALE PROW A+C datasheet.pdf