Cinch Connectivity Solutions SS64100-032F
SS64100-032F picture photo
Mfg. Part Number
SS64100-032F
Brief Description
CONN MOD JACK
Datasheet Download
SS64100-032F.pdf
Availability of SS64100-032F
QUANTITY
SS64100-032F Order Process
Ship out your order
Specifications of SS64100-032F
Internal Part NumberEIS-SS64100-032F
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
Series64
PackagingBulk
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts-
Number of Ports-
Number of Rows-
Mounting Type-
Orientation-
Termination-
Shielding-
Ratings-
Features-
LED Color-
Ingress Protection-
Tab DirectionDown
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS64100-032F
Related LinksSS6410, SS64100-032F Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
SS64100-032F Details Description
Related parts for SS64100-032F
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSY DB25 TO HDP22 14FT datasheet.pdf
CONN BACKPLANE HDR&PWR FEM MOD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO-262 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ16B M25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 155MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf