Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMLNN250MD2A3
SSCMLNN250MD2A3 picture photo
Mfg. Part Number
SSCMLNN250MD2A3
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
SSCMLNN250MD2A3.pdf
Availability of SSCMLNN250MD2A3
QUANTITY
SSCMLNN250MD2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCMLNN250MD2A3
Internal Part NumberEIS-SSCMLNN250MD2A3
SeriesTruStability® SSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±3.63 PSI (±25 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.1" (2.47mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±20.31 PSI (±140 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Top Port
Supplier Device Package8-SMT
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCMLNN250MD2A3
SSCMLNN250MD2A3 Details Description
Related parts for SSCMLNN250MD2A3
IC THERMO COMPNSATR MICRPWR 8DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS DUAL .335 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
AMMETER 2A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL HIGH 7PPM datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
RES 11K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf