Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMRNN015PGSA3
SSCMRNN015PGSA3 picture photo
Mfg. Part Number
SSCMRNN015PGSA3
Brief Description
SENSOR PRES 15PSI GAUGE 3.3V SMD
Datasheet Download
SSCMRNN015PGSA3.pdf
Availability of SSCMRNN015PGSA3
QUANTITY
SSCMRNN015PGSA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCMRNN015PGSA3
Internal Part NumberEIS-SSCMRNN015PGSA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCMRNN015PGSA3
SSCMRNN015PGSA3 Details Description
Related parts for SSCMRNN015PGSA3
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X75.2 GRY datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 10.21NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SOIC datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf