Honeywell Sensing and Productivity Solutions SSCMRNN400MG2A3
SSCMRNN400MG2A3 picture photo
Mfg. Part Number
SSCMRNN400MG2A3
Brief Description
SENSOR PRES 400PSI GAUG 3.3V SMT
Datasheet Download
SSCMRNN400MG2A3.pdf
Availability of SSCMRNN400MG2A3
QUANTITY
SSCMRNN400MG2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSCMRNN400MG2A3
Internal Part NumberEIS-SSCMRNN400MG2A3
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure5.8 PSI (40 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure29.01 PSI (200 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSCMRNN400MG2A3
SSCMRNN400MG2A3 Details Description
Related parts for SSCMRNN400MG2A3
LAMP FILAMENT 28V 16MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 4W datasheet.pdf
DIE MTR 110 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD datasheet.pdf
74 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TIP INSULATOR BLACK 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf