Luminus Devices Inc. SSM-80-W35M-A91-LA603
SSM-80-W35M-A91-LA603 picture photo
Mfg. Part Number
SSM-80-W35M-A91-LA603
Datasheet Download
SSM-80-W35M-A91-LA603.pdf
Availability of SSM-80-W35M-A91-LA603
QUANTITY
SSM-80-W35M-A91-LA603 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSM-80-W35M-A91-LA603
Internal Part NumberEIS-SSM-80-W35M-A91-LA603
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1245 lm (1200 lm ~ 1290 lm)
Current - Test1.4A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)13V
Lumens/Watt @ Current - Test68 lm/W
Current - Max2A
Features-
Size / Dimension10.00mm L x 11.00mm W
Height5.30mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSM-80-W35M-A91-LA603
Related LinksSSM-80-W35, SSM-80-W35M-A91-LA603 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSM-80-W35M-A91-LA603 Details Description
Related parts for SSM-80-W35M-A91-LA603
CONN HEADER RT/A 10POS .100 TIN datasheet.pdf
WIRE TIE 8" 50LBS YEL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED RED PANEL INDICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf