Vishay/Vitramon VJ1808A680JBCAT4X
VJ1808A680JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A680JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A680JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A680JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A680JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A680JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A680JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A680JBCAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A680JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A680JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A680JBCAT4X
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 100POS GOLD datasheet.pdf
CONN RING 14-18 AWG #6 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 19.18MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT PIN datasheet.pdf