Toshiba Semiconductor & Storage SSM5N16FUTE85LF
SSM5N16FUTE85LF picture photo
Mfg. Part Number
SSM5N16FUTE85LF
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 20V 0.1A USV
Datasheet Download
SSM5N16FUTE85LF.pdf
Availability of SSM5N16FUTE85LF
QUANTITY
SSM5N16FUTE85LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SSM5N16FUTE85LF
Internal Part NumberEIS-SSM5N16FUTE85LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3 Ohm @ 10mA, 4V
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9.3pF @ 3V
Power - Max200mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageUSV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSM5N16FUTE85LF
Related LinksSSM5N16, SSM5N16FUTE85LF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
SSM5N16FUTE85LF Details Description
Related parts for SSM5N16FUTE85LF
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 200E 15.5KV BOL datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 252K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf