Luminus Devices Inc. SSR-50-W45S-R21-G2401
SSR-50-W45S-R21-G2401 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-W45S-R21-G2401
Datasheet Download
SSR-50-W45S-R21-G2401.pdf
Availability of SSR-50-W45S-R21-G2401
QUANTITY
SSR-50-W45S-R21-G2401 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-W45S-R21-G2401
Internal Part NumberEIS-SSR-50-W45S-R21-G2401
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test313 lm (300 lm ~ 325 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test56 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-W45S-R21-G2401
Related LinksSSR-50-W45, SSR-50-W45S-R21-G2401 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-W45S-R21-G2401 Details Description
Related parts for SSR-50-W45S-R21-G2401
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 91K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGNT 28WSOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 18V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf