Luminus Devices Inc. SST-50-W40S-F21-GH501
SST-50-W40S-F21-GH501 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W40S-F21-GH501
Datasheet Download
SST-50-W40S-F21-GH501.pdf
Availability of SST-50-W40S-F21-GH501
QUANTITY
SST-50-W40S-F21-GH501 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W40S-F21-GH501
Internal Part NumberEIS-SST-50-W40S-F21-GH501
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W40S-F21-GH501
Related LinksSST-50-W40, SST-50-W40S-F21-GH501 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W40S-F21-GH501 Details Description
Related parts for SST-50-W40S-F21-GH501
IDC CABLE - MSR60A/MC60M/MSR60A datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 97 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
508 TB SP CL 2WIRES 60D datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.1UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf