Luminus Devices Inc. SST-50-W45S-T21-GH401
SST-50-W45S-T21-GH401 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W45S-T21-GH401
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-50-W45S-T21-GH401.pdf
Availability of SST-50-W45S-T21-GH401
QUANTITY
SST-50-W45S-T21-GH401 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W45S-T21-GH401
Internal Part NumberEIS-SST-50-W45S-T21-GH401
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test488 lm (475 lm ~ 500 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W45S-T21-GH401
Related LinksSST-50-W45, SST-50-W45S-T21-GH401 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W45S-T21-GH401 Details Description
Related parts for SST-50-W45S-T21-GH401
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC 3PLL EPROM CLOCK GEN 16TSSOP datasheet.pdf
PLUNGER 19MM X 7MM HT datasheet.pdf
DIE ASSY ULTRA FAST 12AWG datasheet.pdf
STD BANANA SOCKET PNL MNT YELLOW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 8SOP datasheet.pdf
TXRX 9XSTREAM 100MW ANT 9600BPS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
DIODE GP 50V 200MA SOD80 datasheet.pdf