Luminus Devices Inc. SST-50-W57S-F21-GJ200
SST-50-W57S-F21-GJ200 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W57S-F21-GJ200
Datasheet Download
SST-50-W57S-F21-GJ200.pdf
Availability of SST-50-W57S-F21-GJ200
QUANTITY
SST-50-W57S-F21-GJ200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W57S-F21-GJ200
Internal Part NumberEIS-SST-50-W57S-F21-GJ200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PCN Obsolescence/ EOLSST-50-W,SSR-50-W Devices 06/Dec/2013
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W57S-F21-GJ200
Related LinksSST-50-W57, SST-50-W57S-F21-GJ200 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W57S-F21-GJ200 Details Description
Related parts for SST-50-W57S-F21-GJ200
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC REG LINEAR LCD 24-TQFN datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT DEBUGGER IN-CIRC PROGR ST7 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 200MA 240 MOHM datasheet.pdf
BT1900, TE, 110V, JAPAN datasheet.pdf