Luminus Devices Inc. SST-50-W65S-F21-GG101
SST-50-W65S-F21-GG101 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W65S-F21-GG101
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-50-W65S-F21-GG101.pdf
Availability of SST-50-W65S-F21-GG101
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-50-W65S-F21-GG101 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W65S-F21-GG101
Internal Part NumberEIS-SST-50-W65S-F21-GG101
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSST-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W65S-F21-GG101
Related LinksSST-50-W65, SST-50-W65S-F21-GG101 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W65S-F21-GG101 Details Description
Related parts for SST-50-W65S-F21-GG101
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 15MM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND YEL/WHITE datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETORESISTIVE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRANS RF 2.1GHZ 230W NI780S-6 datasheet.pdf
TERMINAL WMF 2.5 FU BLZ PE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0075UF RADIAL datasheet.pdf