Luminus Devices Inc. SST-50-W65S-F21-GK101
SST-50-W65S-F21-GK101 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W65S-F21-GK101
Datasheet Download
SST-50-W65S-F21-GK101.pdf
Availability of SST-50-W65S-F21-GK101
QUANTITY
SST-50-W65S-F21-GK101 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W65S-F21-GK101
Internal Part NumberEIS-SST-50-W65S-F21-GK101
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W65S-F21-GK101
Related LinksSST-50-W65, SST-50-W65S-F21-GK101 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W65S-F21-GK101 Details Description
Related parts for SST-50-W65S-F21-GK101
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100OHM 160DEG RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 62 OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL datasheet.pdf
IC BRIDGE DSI-FLAT LINK 64BGA datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 5.41A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
KPSE 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
IGBT 1200V 182A 520W INT-A-PAK datasheet.pdf