Luminus Devices Inc. SST-50-W65S-F21-J2101
SST-50-W65S-F21-J2101 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W65S-F21-J2101
Datasheet Download
SST-50-W65S-F21-J2101.pdf
Availability of SST-50-W65S-F21-J2101
QUANTITY
SST-50-W65S-F21-J2101 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W65S-F21-J2101
Internal Part NumberEIS-SST-50-W65S-F21-J2101
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test463 lm (450 lm ~ 475 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test83 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W65S-F21-J2101
Related LinksSST-50-W65, SST-50-W65S-F21-J2101 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W65S-F21-J2101 Details Description
Related parts for SST-50-W65S-F21-J2101
IC FPGA 361 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
2" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf