Luminus Devices Inc. SST-50-W65S-F21-J2102
SST-50-W65S-F21-J2102 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W65S-F21-J2102
Datasheet Download
SST-50-W65S-F21-J2102.pdf
Availability of SST-50-W65S-F21-J2102
QUANTITY
SST-50-W65S-F21-J2102 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W65S-F21-J2102
Internal Part NumberEIS-SST-50-W65S-F21-J2102
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test463 lm (450 lm ~ 475 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test83 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W65S-F21-J2102
Related LinksSST-50-W65, SST-50-W65S-F21-J2102 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W65S-F21-J2102 Details Description
Related parts for SST-50-W65S-F21-J2102
TRIMMER 500 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 3.92M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
P&S 3P4W 60A/3P 250V PLUG SPLF datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf