Luminus Devices Inc. SST-50-WCLS-F21-J3450
SST-50-WCLS-F21-J3450 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-WCLS-F21-J3450
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-50-WCLS-F21-J3450.pdf
Availability of SST-50-WCLS-F21-J3450
QUANTITY
SST-50-WCLS-F21-J3450 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-WCLS-F21-J3450
Internal Part NumberEIS-SST-50-WCLS-F21-J3450
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package25
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test488 lm (475 lm ~ 500 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-WCLS-F21-J3450
Related LinksSST-50-WCL, SST-50-WCLS-F21-J3450 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-WCLS-F21-J3450 Details Description
Related parts for SST-50-WCLS-F21-J3450
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN TRC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SW PIN PLUNGER SPST-NC 0.1A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf