Luminus Devices Inc. SST-50-WDLS-F21-G3150
SST-50-WDLS-F21-G3150 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-WDLS-F21-G3150
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-50-WDLS-F21-G3150.pdf
Availability of SST-50-WDLS-F21-G3150
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-50-WDLS-F21-G3150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-WDLS-F21-G3150
Internal Part NumberEIS-SST-50-WDLS-F21-G3150
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSST-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test338 lm (325 lm ~ 350 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test60 lm/W
Current - Max5A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-WDLS-F21-G3150
Related LinksSST-50-WDL, SST-50-WDLS-F21-G3150 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-WDLS-F21-G3150 Details Description
Related parts for SST-50-WDLS-F21-G3150
CONN PLUG 12POS MALE CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 67A TO-220AB datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 350MA 380 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 162V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IBC MODULE 12V 32A 300W datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf