Luminus Devices Inc. SST-50-WDLS-F21-GJ150
SST-50-WDLS-F21-GJ150 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-WDLS-F21-GJ150
Brief Description
BIG CHIP LED HB MOD 425LM WHITE
Datasheet Download
SST-50-WDLS-F21-GJ150.pdf
Availability of SST-50-WDLS-F21-GJ150
QUANTITY
SST-50-WDLS-F21-GJ150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-WDLS-F21-GJ150
Internal Part NumberEIS-SST-50-WDLS-F21-GJ150
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PCN Obsolescence/ EOLSST-50-W,SSR-50-W Devices 06/Dec/2013
Standard Package25
SeriesSST-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-WDLS-F21-GJ150
Related LinksSST-50-WDL, SST-50-WDLS-F21-GJ150 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-WDLS-F21-GJ150 Details Description
Related parts for SST-50-WDLS-F21-GJ150
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 26POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 250MSPS 72PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LED ARRAY 2000LM NEUTRAL WHITE datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTR 9V 22.5W datasheet.pdf