Luminus Devices Inc. SST-90-W45S-F11-L2400
SST-90-W45S-F11-L2400 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-W45S-F11-L2400
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-90-W45S-F11-L2400.pdf
Availability of SST-90-W45S-F11-L2400
QUANTITY
SST-90-W45S-F11-L2400 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-W45S-F11-L2400
Internal Part NumberEIS-SST-90-W45S-F11-L2400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package25
SeriesSST-90
PackagingTape & Reel (TR)
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test648 lm (630 lm ~ 665 lm)
Current - Test3.15A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test63 lm/W
Current - Max9A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension11.00mm L x 10.00mm W
Height5.40mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-W45S-F11-L2400
Related LinksSST-90-W45, SST-90-W45S-F11-L2400 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-W45S-F11-L2400 Details Description
Related parts for SST-90-W45S-F11-L2400
POST BINDING STD DUAL HEAD 10/32 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 0.22A SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 4.2A 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.7VC POWERMITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO-218AB datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf