Luminus Devices Inc. SST-90-WDLS-F11-GL150
SST-90-WDLS-F11-GL150 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-WDLS-F11-GL150
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-90-WDLS-F11-GL150.pdf
Availability of SST-90-WDLS-F11-GL150
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-90-WDLS-F11-GL150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-WDLS-F11-GL150
Internal Part NumberEIS-SST-90-WDLS-F11-GL150
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3.15A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max9A
Features-
Size / Dimension11.00mm L x 10.00mm W
Height5.40mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-WDLS-F11-GL150
Related LinksSST-90-WDL, SST-90-WDLS-F11-GL150 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-WDLS-F11-GL150 Details Description
Related parts for SST-90-WDLS-F11-GL150
IC RS232 3V-5.5V DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf