Luminus Devices Inc. SST-90-WWRM-F11-GK750
SST-90-WWRM-F11-GK750 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-WWRM-F11-GK750
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-90-WWRM-F11-GK750.pdf
Availability of SST-90-WWRM-F11-GK750
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-90-WWRM-F11-GK750 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-WWRM-F11-GK750
Internal Part NumberEIS-SST-90-WWRM-F11-GK750
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
SeriesSST-90
PackagingReel
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K ~ 3000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3.15A
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max9A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle100°
Features-
Size / Dimension10.00mm L x 11.00mm W
Height5.40mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-WWRM-F11-GK750
Related LinksSST-90-WWR, SST-90-WWRM-F11-GK750 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-WWRM-F11-GK750 Details Description
Related parts for SST-90-WWRM-F11-GK750
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 11MM 9.57" datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 48V 6A SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 1A TO252 datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
99UF 350V 51X105 85C ST datasheet.pdf