Microchip Technology SST25VF010A-33-4C-QAE
SST25VF010A-33-4C-QAE picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF010A-33-4C-QAE
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 33MHZ 8WSON
Datasheet Download
SST25VF010A-33-4C-QAE.pdf
Availability of SST25VF010A-33-4C-QAE
QUANTITY
SST25VF010A-33-4C-QAE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF010A-33-4C-QAE
Internal Part NumberEIS-SST25VF010A-33-4C-QAE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSST25VF010A Family Fabrication Site 26/Nov/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package98
Memory TypeFLASH
Memory Size1M (128K x 8)
Speed33MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25VF010A-33-4C-QAE
Related LinksSST25VF010, SST25VF010A-33-4C-QAE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25VF010A-33-4C-QAE Details Description
Related parts for SST25VF010A-33-4C-QAE
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN IDC DB 12POS 2.5MM BLK PCB datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16DIP datasheet.pdf
TIP XNT C CHISEL 3.2MM datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 11 CKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf