Rohm Semiconductor MCR10EZPJ335
MCR10EZPJ335 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPJ335
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPJ335.pdf
Availability of MCR10EZPJ335
QUANTITY
MCR10EZPJ335 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPJ335
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPJ335
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPJ335
Related LinksMCR10E, MCR10EZPJ335 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPJ335 Details Description
Related parts for MCR10EZPJ335
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 9POS SMD R/A datasheet.pdf
CORD GFCI 120VAC 2' YEL SNG TAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A TO252-3 datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.4X50.8MM PQD24Z3A2 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 93MA 22 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 8SIP datasheet.pdf