Microchip Technology SST25VF020B-80-4C-Q3AE
SST25VF020B-80-4C-Q3AE picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF020B-80-4C-Q3AE
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8USON
Datasheet Download
SST25VF020B-80-4C-Q3AE.pdf
Availability of SST25VF020B-80-4C-Q3AE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST25VF020B-80-4C-Q3AE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF020B-80-4C-Q3AE
Internal Part NumberEIS-SST25VF020B-80-4C-Q3AE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-USON (2x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25VF020B-80-4C-Q3AE
Related LinksSST25VF020B, SST25VF020B-80-4C-Q3AE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25VF020B-80-4C-Q3AE Details Description
Related parts for SST25VF020B-80-4C-Q3AE
CONN HEADER SHD 20POS SIDE 1MM datasheet.pdf
CONN HOUSING 30POS .100" DUAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0306 datasheet.pdf
RES ARRAY 23 RES 390 OHM 24SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf