Microchip Technology SST25VF020B-80-4I-SAE
SST25VF020B-80-4I-SAE picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF020B-80-4I-SAE
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST25VF020B-80-4I-SAE.pdf
Availability of SST25VF020B-80-4I-SAE
QUANTITY
SST25VF020B-80-4I-SAE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF020B-80-4I-SAE
Internal Part NumberEIS-SST25VF020B-80-4I-SAE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSST Serial and Parallel Flash Memory
PCN Assembly/OriginQualification Ag Plating 17/Apr/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesSST25
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25VF020B-80-4I-SAE
Related LinksSST25VF020, SST25VF020B-80-4I-SAE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25VF020B-80-4I-SAE Details Description
Related parts for SST25VF020B-80-4I-SAE
PHOTO DIODE HI SPEED SILICON TO8 datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 3POS 5MM BLK datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf