Microchip Technology SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 80MHZ 8WSON
Datasheet Download
SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T.pdf
Availability of SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
Internal Part NumberEIS-SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2014
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 06/May/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,000
SeriesSST25
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size64M (8M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (8x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
Related LinksSST25VF064C-, SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T Details Description
Related parts for SST25VF064C-80-4I-Q2AE-T
IDC CABLE - CKC60G/AE60G/CKC60G datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.60V SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS DUAL TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 13A 17 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A 12' NM datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf