Microchip Technology SST26VF032-80-5I-S2AE
SST26VF032-80-5I-S2AE picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF032-80-5I-S2AE
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 80MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST26VF032-80-5I-S2AE.pdf
Availability of SST26VF032-80-5I-S2AE
QUANTITY
SST26VF032-80-5I-S2AE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF032-80-5I-S2AE
Internal Part NumberEIS-SST26VF032-80-5I-S2AE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package90
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size32M (4M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSQI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF032-80-5I-S2AE
Related LinksSST26VF032, SST26VF032-80-5I-S2AE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF032-80-5I-S2AE Details Description
Related parts for SST26VF032-80-5I-S2AE
CORD COIL SGL END 6-6 BLACK 7' datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A2015N/X 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CA SM LDS SCAPC-SC/UPC(NG) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.9V 4-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT SKT datasheet.pdf