Microchip Technology SST26WF016BAT-104I/CS
SST26WF016BAT-104I/CS picture photo
Mfg. Part Number
SST26WF016BAT-104I/CS
Brief Description
IC FLASH 16MBIT
Datasheet Download
SST26WF016BAT-104I/CS.pdf
Availability of SST26WF016BAT-104I/CS
QUANTITY
SST26WF016BAT-104I/CS Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26WF016BAT-104I/CS
Internal Part NumberEIS-SST26WF016BAT-104I/CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSuperFlash® Memory Devices
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
Memory TypeFLASH
Memory Size16M (2M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SDI, SPI
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package8-CSP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26WF016BAT-104I/CS
Related LinksSST26WF016, SST26WF016BAT-104I/CS Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26WF016BAT-104I/CS Details Description
Related parts for SST26WF016BAT-104I/CS
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS PIN WALL MNT datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
GK SNCU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
SENSOR ELECTRON DETECTION 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf