Microchip Technology SST26WF080BA-104I/SN
SST26WF080BA-104I/SN picture photo
Mfg. Part Number
SST26WF080BA-104I/SN
Brief Description
IC FLASH 8MBIT
Datasheet Download
SST26WF080BA-104I/SN.pdf
Availability of SST26WF080BA-104I/SN
QUANTITY
SST26WF080BA-104I/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26WF080BA-104I/SN
Internal Part NumberEIS-SST26WF080BA-104I/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSuperFlash® Memory Devices
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package100
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SDI, SPI
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26WF080BA-104I/SN
Related LinksSST26WF080, SST26WF080BA-104I/SN Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26WF080BA-104I/SN Details Description
Related parts for SST26WF080BA-104I/SN
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 3POS 12' datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf