Microchip Technology SST26WF080BAT-104I/MF
SST26WF080BAT-104I/MF picture photo
Mfg. Part Number
SST26WF080BAT-104I/MF
Brief Description
IC FLASH 8MBIT
Datasheet Download
SST26WF080BAT-104I/MF.pdf
Availability of SST26WF080BAT-104I/MF
QUANTITY
SST26WF080BAT-104I/MF Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26WF080BAT-104I/MF
Internal Part NumberEIS-SST26WF080BAT-104I/MF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSuperFlash® Memory Devices
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,000
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SDI, SPI
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WDFN (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26WF080BAT-104I/MF
Related LinksSST26WF080, SST26WF080BAT-104I/MF Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26WF080BAT-104I/MF Details Description
Related parts for SST26WF080BAT-104I/MF
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
TRANSFORMER GROUND FAULT RELAY datasheet.pdf
RES 576 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 740MA 230 MOHM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 167MHZ 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf