| Internal Part Number | EIS-SST26WF080BAT-104I/SN | |
| Featured Product | SuperFlash® Memory Devices | |
| PCN Packaging | Reel Design Update 07/May/2015 Label and Packing Changes 23/Sep/2015 | |
| Standard Package | 3,300 | |
| Series | SST26 SQI® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Memory Size | 8M (1M x 8) | |
| Speed | 104MHz | |
| Interface | SQI, SDI, SPI | |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 1.95 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | |