Microchip Technology SST39SF010A-70-4C-WHE-T
SST39SF010A-70-4C-WHE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39SF010A-70-4C-WHE-T
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 70NS 32TSOP
Datasheet Download
SST39SF010A-70-4C-WHE-T.pdf
Availability of SST39SF010A-70-4C-WHE-T
QUANTITY
SST39SF010A-70-4C-WHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39SF010A-70-4C-WHE-T
Internal Part NumberEIS-SST39SF010A-70-4C-WHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSST39SF0(10A,020A,040) Datasheet 17/May/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1,500
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39SF010A-70-4C-WHE-T
Related LinksSST39SF010A, SST39SF010A-70-4C-WHE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39SF010A-70-4C-WHE-T Details Description
Related parts for SST39SF010A-70-4C-WHE-T
TVS DIODE 13.6VWM 23.63VC SMD datasheet.pdf
RES 470 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 1GHZ 8DFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
TONE GENERATOR datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf