Microchip Technology SST39VF1602C-70-4I-EKE
SST39VF1602C-70-4I-EKE picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF1602C-70-4I-EKE
Brief Description
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP
Datasheet Download
SST39VF1602C-70-4I-EKE.pdf
Availability of SST39VF1602C-70-4I-EKE
QUANTITY
SST39VF1602C-70-4I-EKE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF1602C-70-4I-EKE
Internal Part NumberEIS-SST39VF1602C-70-4I-EKE
Standard Package96
SeriesSST39 MPF™
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size16M (1M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF1602C-70-4I-EKE
Related LinksSST39VF1602, SST39VF1602C-70-4I-EKE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF1602C-70-4I-EKE Details Description
Related parts for SST39VF1602C-70-4I-EKE
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 700A 700VAC datasheet.pdf
EVAL KIT GPS SSIV datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
BLZP 5.08/18/270LR SN BK BX datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf