Citizen Finedevice SSX-750PBC30000000T
SSX-750PBC30000000T picture photo
Mfg. Part Number
SSX-750PBC30000000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
SSX-750PBC30000000T.pdf
Availability of SSX-750PBC30000000T
QUANTITY
SSX-750PBC30000000T Order Process
Ship out your order
Specifications of SSX-750PBC30000000T
Internal Part NumberEIS-SSX-750PBC30000000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSSX-750P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSX-750PBC30000000T
Related LinksSSX-750PB, SSX-750PBC30000000T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
SSX-750PBC30000000T Details Description
Related parts for SSX-750PBC30000000T
IC 3V SER CFG PROM 65K 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 800MA 160 MOHM datasheet.pdf
LED RED CLEAR AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf