Bourns Inc. ST-0470-BLB-STD
ST-0470-BLB-STD picture photo
Mfg. Part Number
ST-0470-BLB-STD
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 470V 12% THROUGH HOLE
Datasheet Download
ST-0470-BLB-STD.pdf
Availability of ST-0470-BLB-STD
QUANTITY
ST-0470-BLB-STD Order Process
Ship out your order
Specifications of ST-0470-BLB-STD
Internal Part NumberEIS-ST-0470-BLB-STD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSparctube™, ST-0470
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)470V
Impulse Discharge Current (8/20µs)-
Tolerance±12%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST-0470-BLB-STD
Related LinksST-0470, ST-0470-BLB-STD Datasheet, Bourns Inc. Distributor
ST-0470-BLB-STD Details Description
Related parts for ST-0470-BLB-STD
DIODE ZENER 33V 1W PMDS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.75A TO263-5 datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 12AWG 500' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZA3/4 datasheet.pdf
RF ANTENNA WLAN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf