ST ST10F267-DTR
ST10F267-DTR picture photo
Mfg. Part Number
ST10F267-DTR
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers
Brief Description
MCU 16BIT 256K FLASH 144QFP
Datasheet Download
ST10F267-DTR.pdf
Availability of ST10F267-DTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ST10F267-DTR Order Process
Ship out your order
Specifications of ST10F267-DTR
Internal Part NumberEIS-ST10F267-DTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Core Processor-
Core Size-
Speed-
Connectivity-
Peripherals-
Number of I/O-
Program Memory Size-
Program Memory Type-
EEPROM Size-
RAM Size-
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)-
Data Converters-
Oscillator Type-
Operating Temperature-
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST10F267-DTR
Related LinksST10F2, ST10F267-DTR Datasheet, ST Distributor
ST10F267-DTR Details Description
Related parts for ST10F267-DTR
IC PANELBUS DVI REC 100-HTQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
RELAY SSR 240VAC 8A ZC 4-SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SO datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 160 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 12.55NH 1.6A 14 MOHM datasheet.pdf