Apem Inc. ST14L5S5ZQJ4J9022
ST14L5S5ZQJ4J9022 picture photo
Mfg. Part Number
ST14L5S5ZQJ4J9022
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
Datasheet Download
ST14L5S5ZQJ4J9022.pdf
Availability of ST14L5S5ZQJ4J9022
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ST14L5S5ZQJ4J9022 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST14L5S5ZQJ4J9022
Internal Part NumberEIS-ST14L5S5ZQJ4J9022
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Switches
FamilyRocker Switches
SeriesST
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Off-Mom
Current Rating6A (AC), 7A (DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypePaddle
Color - Actuator/CapBlack
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 15.24mm x 13.00mm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Mechanical Life-
Electrical Life40,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST14L5S5ZQJ4J9022
Related LinksST14L5S5, ST14L5S5ZQJ4J9022 Datasheet, Apem Inc. Distributor
ST14L5S5ZQJ4J9022 Details Description
Related parts for ST14L5S5ZQJ4J9022
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 330MA 1.4 OHM datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HDM SMPO055F070FT datasheet.pdf
HIGH EFFICIENCY SWITCHING SURGE datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 3136 CLBs, 55000 Gates, 294MHz, CMOS, PQFP240 IC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 270MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf