Copal Electronics ST32ETA205
ST32ETA205 picture photo
Mfg. Part Number
ST32ETA205
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
ST32ETA205.pdf
Availability of ST32ETA205
QUANTITY
ST32ETA205 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST32ETA205
Internal Part NumberEIS-ST32ETA205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCopal - SMD Trimmer Potentiometers
3D ModelST32ETA205
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST32ETA205
Related LinksST32E, ST32ETA205 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST32ETA205 Details Description
Related parts for ST32ETA205
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1A 273 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 48POS SCKT datasheet.pdf
IC FPS SWITCH PWM/SENSEFET 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
3/4 INCH HST YELLOW 25/4'/PKG datasheet.pdf
3M 9703 TRANSFER 1" X 5YDS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM datasheet.pdf