Copal Electronics ST4ETH200
ST4ETH200 picture photo
Mfg. Part Number
ST4ETH200
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST4ETH200.pdf
Availability of ST4ETH200
QUANTITY
ST4ETH200 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST4ETH200
Internal Part NumberEIS-ST4ETH200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCopal - SMD Trimmer Potentiometers
3D ModelST4ETH200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.197" L x 0.177" W x 0.224" H (5.00mm x 4.50mm x 5.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST4ETH200
Related LinksST4E, ST4ETH200 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST4ETH200 Details Description
Related parts for ST4ETH200
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 200A TO-247 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SAW RESONATOR 916.50MHZ SM5035-4 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf