Copal Electronics ST4ETH500
ST4ETH500 picture photo
Mfg. Part Number
ST4ETH500
Brief Description
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST4ETH500.pdf
Availability of ST4ETH500
QUANTITY
ST4ETH500 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST4ETH500
Internal Part NumberEIS-ST4ETH500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCopal - SMD Trimmer Potentiometers
3D ModelST4ETH500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.197" L x 0.177" W x 0.224" H (5.00mm x 4.50mm x 5.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST4ETH500
Related LinksST4E, ST4ETH500 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST4ETH500 Details Description
Related parts for ST4ETH500
RES SMD 0.012 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC GATE DVR SGL 9A TTL 8-SOIC datasheet.pdf
BRACKET FOR TERMINAL KIT 10" datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 5W T18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf