Copal Electronics ST7ETB204
ST7ETB204 picture photo
Mfg. Part Number
ST7ETB204
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST7ETB204.pdf
Availability of ST7ETB204
QUANTITY
ST7ETB204 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST7ETB204
Internal Part NumberEIS-ST7ETB204
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
3D ModelST7ETB204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.252" L x 0.240" W x 0.134" H (6.40mm x 6.10mm x 3.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST7ETB204
Related LinksST7E, ST7ETB204 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST7ETB204 Details Description
Related parts for ST7ETB204
RES 820 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 1.5V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2BKN/50 AR UC datasheet.pdf
RES 97.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 160POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 2.12A 985 MOHM datasheet.pdf