ST ST7FLI49MK1T6TR
ST7FLI49MK1T6TR picture photo
Mfg. Part Number
ST7FLI49MK1T6TR
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers
Brief Description
IC MCU 8BIT 4K FLASH 32LQFP
Datasheet Download
ST7FLI49MK1T6TR.pdf
Availability of ST7FLI49MK1T6TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ST7FLI49MK1T6TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ST7FLI49MK1T6TR
Internal Part NumberEIS-ST7FLI49MK1T6TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductFlasher Series of Production Tools
PCN Obsolescence/ EOLST6/ ST7 Obs 08/Jul/2015
Standard Package2,400
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesST7
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorST7
Core Size8-Bit
Speed8MHz
ConnectivityI²C
PeripheralsLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O24
Program Memory Size4KB (4K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size128 x 8
RAM Size384 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2.4 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 10x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LQFP
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST7FLI49MK1T6TR
Related LinksST7FLI4, ST7FLI49MK1T6TR Datasheet, ST Distributor
ST7FLI49MK1T6TR Details Description
Related parts for ST7FLI49MK1T6TR
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MINI D RIBBON CBL ASSY 20POS 10M datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 96MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
CIR 11C 11#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf
CTV 99C 97#22D 2#8(TWIN) SKT R datasheet.pdf
8-Pin, 24-Bit, 96 kHz Stereo D/A Converter IC datasheet.pdf